top of page

18 מטורפים
 

מנהיגות חדשנית ועבודת צוות - בהשראת הג'אז

הרצאה מעניינת למנהלים ולארגונים

מנהיגות ועבודת צוות

על החוויה

"הרצאה מרתקת, סוחפת, אינטליגנטית ומלמדת. התרשמתי מההתלהבות האמתית והכנה של מרצה מעניין, ליצירת החיבור בין הג'אז לניהול עכשווי...

 

אהבו, השתתפו ונסחפו בהתלהבות רבה כל משתתפי הכנס"

ש. כרמי, פסיכולוגית מחוזית - ירושליים משרד החינוך

"...הרצאה מעניינת וחכמה, הדרך שלך מרתקת. מלהיב, רואים שאתה אוהב את מה שאתה עושה.

מרצה מומלץ"

 קום איל פו - תל אביב

"הרצאה מלאת השראה...התגובות הנלהבות מצד החברים ומצד אורחי הכנס מחו"ל, העידו על רמתם הגבוהה של דבריך בהיבט המקצועי, ועל רהיטות דיבורך באנגלית...

הרצאה מומלצת"

ד"ר ד. ויגל, יו"ר החברה לאורתופדית ילדים בישראל 

"החבר'ה שלי יצאו נפעמים.

פתחת להם את הראש.."

ד. מיולגאי - אומיס

למה ג׳אז? 

למה כדאי לנו להנהיג צוותים חדשניים כמו הרכבי ג'אז? 

איך ליישם אסטרטגיות ג'אם סשן יצירתיות בעסק שלנו?

אילו תובנות מגדירות מחדש את תפקיד המנהלים - כמנצחים של צוותים יצירתיים? 

TEDx Technion

דמיינו

על במה קטנה במועדון ג'אז חשוך מנגנים בלהט חצוצרן, פסנתרנית, נגן באס ומתופף. הם יצירתיים, שאפתנים, בעלי צורך בביטוי אישי ורצון לחידוש ולהצלחה. לכל אחד ראיה, צורת חשיבה ותחומי מומחיות שונים. למרות השוני ואולי בזכותו, הם משתפים פעולה למטרה משותפת. התבוננות בדרכי הפעולה שלהם חושפת תובנות מפתיעות הרלוונטיות עבור כל מי שעוסק בעבודת צוות ובמנהיגות. 

חישבו על זה

מה מנהלים ואנשי צוות יכולים ללמוד מעולם הג'אז? 

 • כיצד צוותים של מוזיקאי ג'אז משתפים פעולה?

 • כיצד מנהלים של צוותי ג'אז מטפחים את היצירתיות והביטוי האישי של אנשי הצוות שלהם ואיך הם מתמודדים עם דעתו השונה של האחר?

 • באילו אסטרטגיות ניהול הם משתמשים כדי לעודד חדשנות, חשיבה משותפת וכיצד הם ממנפים כוח עבודה מאוחד - להצלחה של הצוות והארגון אותו הם מנהלים?

צוות של מומחים

כמו בעולם העסקים, לכל אחד מהנגנים בהרכב ג'אז מומחיות שונה: החצוצרן - הוא איש המנגינות הרגיל לעמוד בקדמת במה, לצדו, הפסנתרנית - שולטת בהרמוניה ובצבע, נגנית הבאס אחראית על הצלילים הנמוכים אשר בבסיס ההרכב, והמתופף - הוא המנוע הקצבי של הצוות. יותר מזה: כל אחד בעל ראייה שונה, תפקוד שונה בתכלית - כל אחד בעל רצון עז לביטוי, כל אחד רוצה לתת את האמירה שלו. איך אנחנו משתפים פעולה למרות השונות?

כמו בג'אז, גם בעולם העסקים סביב שולחן עגול מתכנסים צוותי מומחים יצירתיים בעלי שליטה בתחומים שונים: מנכ"לית, מנהל המוצר, מנהלת השיווק וקשרי הלקוחות, מנהל הפיתוח ועוד. לכל אחת ואחד מהם תפיסה שונה וכיוון מחשבה, שלעיתים הוא אף מנוגד.

 

כל אחת ואחד בעל פתרונות שונים וכל אחד רואה אופק אחר. אבל גם בצוות הזה, כולם צריכים לחבור ביחד, לשתף פעולה ביצירתיות ולחתור למטרה אחת משותפת.

כיצד פותרים אתגרים בניהול?

האתגר הארגוני העומד בפני מנהלים ואנשי צוות הוא יצירת סביבת עבודה המטפחת פוטנציאלי אישי, כישרון, יצירתיות, דמיון פורה ואת כיווני המחשבה השונים של חברי הצוות שלנו. מנהלים שואפים לפתוח מנהיגות המביאה להצלחה אישית של כל אחת ואחד - ולהצלחה קבוצתית של הארגון כולו. תפקידם של מנהלים הוא למצוא תנאים פוריים ליצירתיות ולשיתוף פעולה  - למרות ואולי אף בזכות הניגודים וההשקפות השונות של חברי הצוות שלהם.

 

מנהלים מצליחים נדרשים להרבה יותר מכישורי ניהול. הם נדרשים למנהיגות

לעיתים ההשראה למנהיגות כזו, מגיעה ממקום מפתיע: עולם המוזיקה של הג'אז מציע מודלים מבריקים של שיתופי פעולה, ניהול ומנהיגות המטפחת יצירתיות בעבודת צוות. 

jazz and movies the show_dwnscld.jpg

"18 maniacs, I love them all.."

I am not looking for players, but for individuals."

Duke Ellington

מה בהרצאה?

במפגש נשוחח על הכלים והפתרונות היצירתיים של אנשי ג'אז לאתגרים הקשורים בניהול ובעבודת צוות. נתבונן בקטעי וידאו של מנהיגים בולטים כמו דיוק אלינגטון, מיילס דייויס ונלמד כיצד הפכו ממנהלים למנהיגים של צוותים שהפכו לסמל של הצלחה.

נפיק ביחד משמעויות מעניינות הקשורות לעבודת צוות - ונבחן כיצד כלי ניהול מצליחים בעולם המוזיקה רלוונטיים ויעילים מאד גם עבור חברות וארגונים תחומים אחרים.

בין הנושאים עליהם נדון יחדיו בהרצאה:

רז הרצאות קתדרה dwnscld.jpg
 • משמעותו של הביטוי האישי וחשיבותו בארגון

 • תפקידים אישיים מותאמים למידותיו כל אחד מאנשי הצוות

 • הגדרת מסגרות - אפשור פריצתן

 • טכניקות בהאצלת סמכויות מנהיגותיות

 • זימון חדשנות ועידוד יצירתיות 

 • התמודדות מנהלים עם זויות ראיה שונות משלהם

 • מהות היחסים בין אנשי צוות ומנהלים

 • העצמת אנשי צוות

 • הצלחה אישית של חברי הצוות - הצלחתו של הארגון

נלמד כי כלי ניהול מצליחים בעולם המוזיקה רלוונטיים מאד גם עבור תחומים רבים אחרים.

בואו

צאו מהקופסה, בואו לחוות הרצאה מעניינת, מרתקת וחוויתית שתשנה את דרך הסתכלותכם על עבודת צוות, ושתהווה השראה  למנהלים להפוך למנהיגים. הרצאה מפתיעה על חיבור בין מוזיקה, פיתוח מנהיגות, עידוד יצירתיות, ניהול וצוות, ועל נוסחאות מנצחות של הצלחה של הרכבים מנצחים. היכונו להיות מופתעים.

עבור מי?

הרצאת העשרה המיועדת כהשראה חוויתית עבור חברות, ארגונים, מנהלים וצוותים העוסקים באופן דינאמי בתהליכים של התייעלות, פיתוח מנהיגות וצמיחה מתמדת. ההרצאה פונה למנהלים ולאנשי צוות המחפשים הרצאות מעניינות להעשרה והשראה הקשורה בעידוד ובזימון של חשיבה יצירתית.

הרצאות על ניהול, מנהיגות יצירתית ועבודת צוות - ניתנות לצוותים בסדרי גודל שונים, החל מקבוצות של בודדים, עד לארגונים וחברות של מאות אנשים.

 

הרצאות לחברות ולארגונים ניתנות בעברית או באנגלית.

שיתופי פעולה

Screen Shot 2019-07-02 at 17.12.13.png
מרכז הידע לחדשנות טכניון.jpeg
logo-matrix-new.png
איחוד הצלה.png
צור קשר
bottom of page