קבצים להורדה ועזרים שימושיים

עבור מורים ותלמידים למוזיקה באהבה:

המלצות לאימון אישי לתלמידי ג'אז, חומרים להדרכה ולתרגול, תווים, רעיונות ועוד.

אימון נעים! רז

המלצות לאימון אישי בג'אז

האימון היומי ודרך התירגול של תלמידי ג'אז מושתת על פעילות מורכבת והדרגתית אשר יסודותיו מובאים בקישור. אתם מוזמנים לעיין בהמלצות המצורפות, ולהנתנסות באימון מעמיק. לאלו שישקיעו את הסבלנות והזמן הדרוש בהתעסקות מעמיקה זו, צפויות תמורה, והתקדמות משמעותיות

מעגל הקווינטות

לפניכם מעגל הקווינטות: סולמות מז'וריים בתוספת של שמות הסולמות המינוריים היחסיים. שמות הסולמות המינוריים מסומלים מימין לסימולי הסולמות המז’וריים, בתוספת האות “m”.

המהלך בכל הסולמות Iim7 V7 Imaj7

בקישור הבא תוכלו למצוא את המהלך IIm7 V7 Imaj7  או  II V I בכל הסולמות המז'וריים. מהלך זה נפוץ מאד בג'אז ומומלץ להשקיע זמן רב באימון ותרגול טכניקות אלתור, פראזות, מוטיבים, ופרישות אקורדים על גבי המהלך בעזרת הדף המצורף בקישור.

מודוסים

לפניכם שבעת המודוסים הכנסייתיים (המכונים גם Greek Modes), בתוספת הסברים והנחיות לבנייתם. המודוסים המובאים בדוגמא דיאטוניים לסולם דו מז'ור, הבנת העקרון על פיו הם נבנים, מאפשר את בנייתם על גבי כל סולם.

מילון אקורדים - סימולי אקורדים

בקישור הבא תמצאו מילון אקורדים המתאר את העקרונות לסימול אקורדים בג'אז ובמוזיקה הקלה. סימול אקורדים ופענוח הסימנים היא מלאכה קלה מאד בתנאי שמבינים את הכללים.  לפניכם הסברים פשוטים וקלים להבנה של אופן סימול האקורדים. 

 

כללי הסימול המובאים במילון אקורדים המצורף הם הנפוצים. הבנת הכללים תאפשר לכם לבנות ולפענח את כל סוגי האקורדים (אקורדים לועזיים) המשולשים והמרובעים

קטעי ג'אז מומלצים ללמידה ולתרגול

כל אמן ג'אז שולט בעשרות ואפילו מאות קטעי ג'אז אשר הפכו לקנון המוזיקלי בקרב מבצעים. "הסטנדרטים" האלו הפכו לנחלת הכלל והם מגוונים באופיים וברמת המורכבות שלהם. 

 

בקישור הבא תוכלו למצוא סטנדרטים של ג'אז בסיסיים וחשובים שאני ממליץ לכם להכיר, ללמוד ולתרגל

המלצות לעבודה עיונית נלוית לרסיטל בגרות בג'אז

לפניכם המלצותיי האישיות בנוגע לכתיבה והגשה של העבודה העיונית הנלוית לרסיטרל בגרות בג'אז

רשימת האזנה - אמני ג'אז בולטים

במהלך ההיסטוריה של הג'אז בלטו מספר רב של אומנים - זמרות, זמרים, נגנים, כותבי שירים, מבצעים, מעבדים, מנהיגי תזמורות והרכבים - אשר עיצבו את פניו של הג'אז. ההיכרות עם אמנים אלו חשובה, לא רק מבחינת הפן ההיסטורי של הג'אז, אלא גם לשם היכרות עם הסגנונות והגוונים השונים של הג'אז, לשם השראה, ולשם למידה.  

הרשימה המובאת בקובץ המצורף קצרצרה ותמציטית, זהו קצה קצהו של הקרחון, שכן הרשימה המלאה ארוכה שבעתיים, ועודנה מתהווה ברגעים אלו

מפרט טכני להרצאות

בקישור הבא מפרט טכני להרצאותי

Please reload

צרו קשר

נא הקלידו פרטים והודעה - ואחזור אליכם בהקדם

ד"ר רז יצחקי

Tel: 054-644-8668

raz_music@hotmail.com

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook Social Icon

 Raz Jazz Music

כל הזכויות שמורות לד"ר רז יצחקי 2017 ©

ישראל Israel